Jihočeský krajJihočeský kraj

Pořízení požární cisterny
pro Jednotku SDH Ledenice

Zvýšení odolnosti hasičské zbrojnice v Ledenicích

logo EU a MMR

Adaptace kotelny na učebny ZŠ

STEZKA LEDENICE, ÚSEK OHRAZENÍČKO - U CÍSAŘE - ČSPH LEDENICE

Aplikace Česká obec

Videonávod Česká Obec

SMS info

Ledenice - meteostanice

on-lne webkamera

http://www.lipno-pocasi.cz/ledenice

Vyhledat v textu

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKADatum konání:
11.1.2021
Datum ukončení:
24.1.2021

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA 2021Tříkrálová sbírka - titulka_1.jpg

Milí přátelé,

moc děkujeme za to, jak v Ledenicích a okolních osadách ochotně a štědře přispíváte v rámci každoročních Tříkrálových sbírek. Bohužel pandemie Covidu-19 změnila mnohé z našich zvyklostí a v letošním roce mění i podobu Tříkrálové sbírky. V 5. stupni protiepidemického systému PES vás nemohou skupinky koledníků navštívit ve vašich bydlištích. Přesto však Tříkrálová sbírka probíhá a je možno do ní přispět dvěma způsoby:

  1. Do kasiček umístěných ve veřejně přístupných prostorech.
  2. Do online kasičky na trikralovasbírka.cz. Na těchto stránkách naleznete kromě virtuální kasičky i mnoho dalších informací o Tříkrálové sbírce v celé České republice.

Z letošního výtěžku bychom rádi společně přispěli na rehabilitační pobyty pro dva mladé handicapované muže ze Zborova a podpořili zřízení krizového bydlení při Diecézní charitě České Budějovice pro osoby z regionu, které se neočekávaně ocitnou bez přístřeší.

Jak to bude v Ledenicích a okolních osadách?

V letošním roce nemohou vyjít skupinky koledníků do našich ulic tak, jak jsme byli zvyklí. Proto budou na několika místech v naší obci umístěny kasičky, do nichž můžete vložit své příspěvky do Tříkrálové sbírky. Můžete také zvolit darování prostřednictvím online kasičky.

Od 11. 1. do 24. 1. budou kasičky přístupné na těchto místech:

Úřad městyse Ledenice – u paní Kateřiny Křešničkové (sekretariát), v době úředních hodin (po: 7:30–12:30, st: 12:00–17:00)

Drogerie u Žaludů - v době otvíracích hodin (po–pá: 8:00–17:00, so: 8:00–12:00)

V osadách můžete své příspěvky přinést do kasiček, umístěných na těchto adresách:

Zborov č. p. 85 – Juhasovi

Ohrazeníčko č. p. 2 – Jaloševských

Ohrazení č. p. 30 – Tůmovi

Zaliny č. p. 33 – Bláhovi

U kasiček budou k dispozici kalendáře a cukry jako dárky, které rozdávají každoročně koledníci, a také posvěcené křídy.  Vy si tak sami můžete označit svá obydlí K+M+B+2021.

Přispívat můžete samozřejmě také do online kasičky na www.trikralovasbírka.cz. S upoutávkou na ni jste se již pravděpodobně setkali v médiích. Darování příspěvku touto cestou je jednoduché. Jen se prosím nezalekněte, že Ledenice nenajdete v nabídce míst ke koledování. Je to proto, že Ledenice nejsou v rámci této sbírky samostatným právním subjektem, ale koledují pod Diecézní charitou České Budějovice (DCHCB). Budete-li přispívat do online kasičky, budete po zadání PSČ přesměrováni na DCHCB, pod kterou koledují Ledenice. Pod DCHCB koledují ještě Trhové Sviny   a Křemže. Peníze vybrané prostřednictvím online kasičky se rozdělí mezi tato tři místa. Pokud vám záleží, aby vámi darované peníze šly výhradně na podporu ledenických záměrů, zvolte raději „pevnou“ kasičku.

Máte-li jakékoli dotazy k letošní Tříkrálové sbírce v Ledenicích, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese tri-kralove@email.cz. Vaše dotazy rádi zodpovíme.

Milí dárci, moc si vážíme vaší štědrosti, s níž jste v minulých letech přispívali do kasiček koledníkům.                          Věříme, že i když vás letos nemohou koledníci osobně navštívit, nezmenší se vaše ochota pomáhat potřebným.  Děkujeme za všechny vaše dary a přejeme pokojný rok 2021.

Za organizátory TKS v Ledenicích L. Kohoutová a A. Pixová

TKS plakat obrazky_1.jpg

 

 

 

 


17. 1. Drahoslav

Zítra: Vladislav

Návštěvnost stránek

404493